تاریخ : شنبه 18 اسفند 1397
کد 1584

حضور رییس محترم دانشگاه هنراسلامی تبریز در مراسم بزرگداشت سردار مهدی باکری فرمانده لشکر 31 عاشورا

آئین بزرگداشت فرمانده عاشورائی لشگر 31 عاشورا با حضور خیل کثیری ار مردم ولایتمدار آذر بایجان ، مقامات لشگری و کشوری و با حضور سردار سرلشگر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در مصلی اعظم امام خمینی (ره) برگزار شد.
 
آئین بزرگداشت فرمانده عاشورائی لشگر 31 عاشورا با حضور خیل کثیری ار مردم ولایتمدار آذر بایجان ، مقامات لشگری و کشوری و با حضور سردار سرلشگر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در مصلی اعظم امام خمینی (ره) برگزار شد


آرمان شهدا، الگوی حرکت برای تحقق گام دوم انقلاب
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : دفاع مقدس  صحنه تبلور استعدادهای درخشان جوانان بود و امروز آرمان شهدا، الگوی حرکت  برای تحقق گام دوم انقلاب است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز  حجت الاسلام والمسلمین  آل هاشم در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید آذربایجان، شهدای  عملیات خیبر و بدر، فرمانده لشکر عاشورا سردار مهدی باکری در مصلای اعظم  امام خمینی(ره) با بیان اینکه هیچگاه نباید یاد و خاطره شهدا به فراموشی  سپرده شود، گفت : ۱۰هزار شهید که در رأس آنها مهدی باکری قرار دارد از جمله  افرادی خالص، ولایی، انقلابی و در خط امامی بودند که سعی داشتند زندگی  خود را بر اساس رهنمودهای امام راحل تنظیم کنند.
امام جمعه تبریز افزود: شهید باکری به دقت سخنان امام (ره) را یادداشت  می‌کرد ضمن آنکه این شهید همیشه زندگی ساده داشت و امروز باید الگوی  همگان به خصوص مسئولان شود.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: مقام معظم رهبری درباره شهید  باکری فرموده‌اند "یاد سردار بزرگ این لشکر یعنی شهید مهدی باکری، عزیزی  که  کمتر مواقعی است که یاد او از خاطر من رفته و چهره مومن او و دل  خاضع، خاشع و روح سرشار از ایمان او و کلماتی که از این شهید برمی‌خواست  را فراموش کنم، هرگز زحمات آنان از یادها نخواهد رفت"
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: شهید باکری در آغاز جنگ یک جوان تازه فارغ‌التحصیل شده بود و در عملیات‌های مختلف دفاع مقدس بعنوان فرمانده بزرگ اقدام های تاثیرگذار داشته است.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه اسفند ماه فرصتی برای یادآوری جوانانی است که خالصانه جان در طَبَقِ اخلاص گذاشتند، گفت: آرمان شهدا، الگوی حرکت برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ شده است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با اشاره به میلاد امام باقر(ع) گفت: آن امام بزرگوار بنیانگذار نهضت علمی و تولید علمی در مکتب تشیع بودند و مکتب امام باقر(ع)  الگوی عمل نسل جوان امروز برای تحقق بخشیدن گام دوم انقلاب و آرمان شهدا خواهد بود.
وی گفت: مردم آذربایجان در دیدار ۲۹بهمن ماه خود با رهبر معظم انقلاب قول داده‌اند تا در تحقق بخشیدن این گام، پیشقدم باشند و حتی تاکید معظم‌له بر پیشتازی آذربایجان بود.

 

 
یاد شهدا با ذکر صلوات
« اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم »

 « روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز »


 
 

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297102 - 35418134-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.