تاریخ : جمعه 22 ارديبهشت 1396
کد 1345

برگزاری جشنواره خلاقیت و نو آوری تبریز باعث تعمیق ارتباطات هنرمندان کشورهای اسلامی است

مدیر توسعه صنایع دستی ارسیکا برگزاری جشنواره بین المللی خلاقیت و نو آوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی را سنگ بنای توسعه و تعمیق ارتباطات هنرمندان کشورهای اسلامی دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دکتر «نزیه معروف» در مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره بین المللی خلاقیت و نو آوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی افزود: حضور ده ها هنرمند از 32 کشور اسلامی در تبریز، زمینه ساز ارتباطات هنرمندان کشورهای مختلف اسلامی و انتقال تجربیات ارزشمند این هنرمندان به همدیگر خواهد شد.
«نزیه معروف» با اشاره به اینکه ابداع و تعریف جایزه تبریز در هنرهای اسلامی سنگ بنای توسعه این هنرها و باعث تعمیق ارتباطات هنرمندان کشورهای اسلامی خواهد بود ، اضافه کرد: در طول سه دوره برگزاری این جشنواره زحمات بسیاری کشیده شده است.
وی با اظهار امیدواری برای تداوم این جشنواره مهم افزود: امیدواریم برگزاری چنین جشنواره هایی باعث توسعه ارتباطات در تمامی زمینه ها در بین کشورهای اسلامی شود زیرا همه ما مسئول هستیم تا این تلاش ها را توسعه بخشیم.
وی در ادامه سخنانش با تقدیر از معاون رئیس جمهور به خاطر حضور در این جشنواره گفت: میهمان نوازی شما در جمهوری اسلامی ایران و شهر تبریز رضایتمندی میهمانان و هنرمندان را در پی داشته است و  از بودن در تبریز و بین هنرمندان خوشحالیم و لذا باید همواره تلاش هایی که در این جشنواره انجام شده است را ارج بنهیم و امیدواریم در جشنواره های آینده این فعالیت ها ادامه پیدا کند و این تلاش ها ، پایه گذاری برای فعالیت های آینده باشد.
«نزیه معروف» در ادامه سخنانش با تشریح مقدمات اجرای این جشنواره گفت: از چند ماه گذشته سعی کردیم از هنرمندانی جهت حضور در جشنواره دعوت کنیم  که از لحاظ هنری از بهترین هنرمندان کشورشان بودند.
مدیر توسعه صنایع دستی ارسیکا  اظهار داشت: در خصوص جایزه بین المللی تبریز باید بگویم که این جایزه و تامین مالی تنها مورد مهم اجرای این جشنواره نیست بلکه از آن مهم تر مشارکت و فعالیت های هنرمندانی است که از اقصی نقاط جهان حضور داشتند و تجارب خود را با همدیگر در میان گذاشتند و پایه این کار بر اساس همکاری متقابل بنا شده است.
مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی بعد از ظهر روز جمعه در سالن بعثت دانشگاه هنر اسلامی تبریز با معرفی هنرمندان برتر شرکت کننده در این جشنواره به کار خود پایان داد.

  • نوشته شده
  • در جمعه 22 ارديبهشت 1396
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی
  • ویرایش شده
  • توسط روابط عمومی
نظرات شما
captcha refresh

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297102 - 35418134-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.