تاریخ : دوشنبه 16 بهمن 1396
کد 1433

نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی اساتید و دانشجویان دانشگاه هنر اسلامی تبریز در شهرهای کشور بوسنی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز در این نمایشگاه ، ۹۰ اثر برگزیده نگارگری، تذهیب، گل و مرغ، آثار چوبی، خوشنویسی و فرش بمدت ۱۰ روز در سالن ویچنیستای شهر سارایوو و مرکز فرهنگی شهر بانیالوکا به نمایش در آمده است
در راستای برنامه های تبریز ۲۰۱۸، با تاکید بر معرفی فرهنگ و هنر تبریز، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و شهرداری کلانشهر تبریز بصورت مشترک با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی ، سازمان فرهنگ و ارتباطات، در حال برگزاری نمایشگاهی از هنر و صنایع دستی تبریز بهمراه اجرای موسیقی سنتی تبریز در شهرهای سارایوو و بانیالوکا می باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، در این نمایشگاه ۹۰ اثر برگزیده نگارگری، تذهیب، گل و مرغ، آثار چوبی، خوشنویسی و فرش بمدت ۱۰ روز در سالن ویچنیستای شهر سارایوو و مرکز فرهنگی شهر بانیالوکا از تاریخ 15 بهمن ماه به نمایش در آمده است و تا پایان دهه فجر (24 بهمن ) ادامه خواهد داشت.
 همچنین ملاقاتهای رسمی با شهرداری سارایوو و بانیالوکا، نشست تخصصی جایگاه جهانی فرهنگ و هنر ایران در دانشگاه هنر سارایوو و دیدار با اصحاب هنر و فرهنگ کشور بوسنی، حضور در شبکه های تلویزیون کشور بوسنی و معرفی ظرفیت های فرهنگی و هنری تبریز از دیگر برنامه های هیات اعزامی می باشد.
دکتر مهدی محمدزاده، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه هنر اسلامی تبریز و حجه السلام و المسلمین احمد حمیدی معاون فرهنگی شهرداری تبریز سرپرستی این هیات ۱۲ نفره از هنرمندان شهر تبریز را عهده دار هستند.
در زمینه روابط فرهنگی باید اذعان نمود که مردم بوسنی و هرزگوین به ویژه مسلمانان این کشور قرابت فرهنگی دینی بسیاری با جمهـوری اسلامی ایران احساس می نمایند و به همین منظور مناسبات فرهنگی دو کشور در زمینه های مختلف به خوبی در جریان است. تبادل هیات های علمی، پذیرش دانشجویان بوسنیائی در دانشگاه های کشورمان و فعالیت دفاتر ارگان های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین از جمله رایزنی فرهنگی، صدا و سیما و برگزاری نمایشگاه های مذکور توانسته است اثرات مثبتی در روابط فرهنگی میان دو ملت ایجاد نماید.
 
 

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297102 - 35418134-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.