تاریخ : پنجشنبه 6 دي 1397
کد 1554

سردار سرلشگر پاسدار سید یحیی صفوی :

دانشگاه هنر اسلامی تبریز در مسیر هنر و فناوری سرمایه بزرگی است
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری خواستار به خدمت گیری  هنر و فناوری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برای مقابله با دشمنان شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز سرلشگر پاسدار سید یحیی صفوی مهمان ویژه افتتاحیه دومین جشنواره ملی صنعت هنرهای دیجیتال تبریز با اعلام اینکه «سلام رهبر معظم انقلاب را به مردم ولایتمدار آذربایجان می‌رسانم»، اظهار داشت: من قلب و روحم در تبریز است چرا که شخصیت سیاسی، نظامی و اعتقادی من در تبریز شکل گرفت و از محضر شهید آیت‌الله قاضی استفاده کردم.
وی با بیان اینکه جهان امروز با بحران قدرت روبه‌روست، افزود: در شرق عالم ، چین، هند، روسیه و جمهوری اسلامی ایران قدرت‌های جدید در قرن جدید خواهند بود.
 دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تأکید بر اینکه امروزه آمریکا با چالش اقتصادی چین و نظامی روسیه روبه‌رو است، خاطرنشان کرد: اکنون جابه‌جایی شگرف و ناگهانی مرکز قدرت عالم از غرب به شرق در حال رخ دادن است که منابع این قدرت، اقتصاد فرهنگ و تمدن است.
 سرلشکر صفوی با ابراز اینکه آمریکایی‌ها کنار چین و روسیه یک قدرت نوین فرهنگ و تمدن اسلامی را پیش‌ِرو دارند که توسط جمهوری اسلامی ایران به‌وجود آمده است ، تصریح کرد: فرهنگ آمریکایی، فرهنگ لیبرال دموکراسی است و قدرتی که مقابل لیبرالیسم قد علم خواهد کرد فرهنگ و تمدن نوین ایران اسلامی است.
 استاد جغرافیای دانشگاه های کشور ادامه داد: مرحله دوم تمدن‌سازی بعد از انقلاب توسط امام راحل شکل گرفت و اکنون به‌وسیله رهبر انقلاب ادامه‌دار است.
 وی با اظهار اینکه آمریکایی‌ها 20 هزار کشته در عراق و افغانستان دادند و در لشکر‌کشی به غرب آسیا اشتباه کردند، با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت خروج آمریکا از منطقه‌ گفت: رهبر انقلاب فرمودند که «آمریکا باید غرب آسیا را ترک کند این منطقه متعلق به ما است».
 سرلشکر ‌صفوی با تأکید بر اینکه امروزه لشکرکشی‌ها با قدرت فناوری صورت می‌گیرد، گفت: یکی از قدرت‌ها در جهان نوین، فناوری اطلاعات است که ما در حال حرکت به‌سمت آن هستیم و قدرت نفوذ ما امروز تا مدیترانه رسیده و می‌خواهیم با کمک هنر دیجیتال این نفوذ را به سرمایه تبدیل کنیم.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ‌مرحله جدید تمدن‌سازی بعد از صفویه در ‌تبریز شکل گرفت، افزود: دانشگاه هنر اسلامی تبریز در مسیر هنر و فناوری سرمایه بزرگی است و آرزومندم دانشگاه هنر اسلامی در جذب دانشجوی خارجی موفق عمل کند و هنر و فناوری را برای مقابله با دشمنان به‌خدمت بگیرد.
 دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه با ابراز اینکه‌ "در دانشگاه تبریز در رشته علوم تربیتی در حال تحصیل بودم که با شهید مهدی باکری آشنا شدم"، گفت: این آشنایی با شهید ‌باکری ‌در جبهه جنوب ادامه پیدا کرد.‌
 وی در ادامه با یادآوری اینکه شهید شفیع‌زاده با شهید طهرانی‌مقدم ساماندهی توپخانه را انجام دادند، اضافه کرد: در سال 64 با کمک شهید شفیع‌زاده جاده‌ای احداث ‌و 50 گردان توپخانه مستقر شد و بیش از 15 لشکر دشمن که به ما حمله کرده بودند توسط آتش توپخانه شهید شفیع‌زاده به هلاکت رسیدند.
 سرلشکر صفوی یکی از عوامل پیروزی در جبهه فاو را طرح‌ریزی قدرتمندانه توپخانه توسط شهید شفیع‌زاده دانست و اظهار داشت: شهید شفیع‌زاده سوار بر یک اتومبیل وانت‌بار بود که مورد اصابت گلوله توپخانه دشمن قرار گرفت و شهید شد، شهیدی که هیچ‌وقت از شهادت نترسید.
 دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تأکید بر اینکه شهید شفیع‌زاده از نظر قدرت فکری انسانی فوق‌العاده‌ای بود، تصریح کرد: در آن زمان سن ما از سن نیروهای عراقی کمتر بود، اما خداوند فکر و اندیشه ما را بر آنان برتری داد.
 

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297102 - 35418134-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.