تاریخ : چهارشنبه 29 خرداد 1398
کد 1604

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

برنامه مفصلی برای بازگشت نخبه‌های علمی داریم

.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه در بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی، برنامه مفصلی برای بازگشت نخبه های علمی داریم، گفت: تحلیل‌مان این است که مهاجرت علمی نسبت به سالهای گذشته کاهش پیدا کرده است.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، سورنا ستاری در بازدید از کارگاه‌های کارآفرینی دانشجویان دانشگاه هنر اسلامی تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: شیوه های جدید مهاجرت مانند مهاجرت های حوزه سرمایه‌گذاری و مهاجرت اقتصادی در حال پدید آمدن است، برنامه‌هایی مانند برنامه توسعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در کاهش روند مهاجرت علمی موثر بوده است.
 
 وی در ادامه اقدامات دانشجویان دانشگاه هنر اسلامی تبریز را در ایجاد کارگاه کار آفرینی ارزشمند دانست و بر ضرورت حمایت‌ از دانشجویان مانند ارایه تسهیلات کم بهره و مربوط به سربازی تاکید کرد.
 
 وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به تاثیر وضع تحریم‌های جدید بر روابط علمی ایران با کشورهای دیگر اظهار کرد: طی یک سال اخیر با اعمال دوباره تحریم‌ها نه به شدت سال‌های گذشته ولی محدودیت‌هایی در روابط با کشورهای غربی ایجاد شد.
 
ستاری تاکید کرد: اکوسیستم جدیدی در حال ایجاد شدن است و در حوزه کشورهای غربی محدودیت داریم، اما روابطمان با کشورهای حوزه شرق در حال توسعه است، امروزه بسیاری از کشورهای آسیایی قدرت‌های علمی دنیا به شمار می‌آیند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید نگاه علمی به توسعه روابط مان داشته باشیم.
 
 ستاری در ادامه از نفیس ترین فرش دو رویه قرآنی جهان اسلام ( بافته شده در دانشگاه هنر اسلامی تبریز ) و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنر های اسلامی و صنایع دستی  نیز بازدید کرد.

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297102 - 35418134-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.