تاریخ : پنجشنبه 1 خرداد 1399
کد 1711

بیانیه روز قدس دانشگاهیان دانشگاه هنر اسلامی تبریز

قدس ، خرمشهر دیگر می شود
بسم الله الرحمن الرحیم
روز قدس روز حیات اسلام است.
(امام خمینی ره)
 
روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگرکشورهای اسلامی و روز لبیک به فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره کریه و خوی ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی برمی دارند. روز قدس روز فریاد رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌های غارتگر، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.

روز قدس میراث گران‌بهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و نشانی از عمق دور اندیشی و هوشمندی امام خمینی (ره) است که بیانگر اعتقاد و پایبندی‌اش به اندیشه وحدت و انسجام اسلامی مقابل زورگویان عرصه جهانی است.
پاسداشت موضوع فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام و دفاع از مظلوم، واجب شرعی و در هر شرایطی تعطیل‌ناپذیر است، از همین رو  در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری شایسته و گسترده راهپیمایی سراسری، ما دانشگاهیان دانشگاه هنر اسلامی تبریز نیز دوشادوش ملت مسلمان ایران با حضور گسترده، فعالانه و آگاهانه در شبکه های اجتماعی پیام روز جهانی قدس را باشکوه تر و رساتر از گذشته به گوش جهانیان رسانده و با استماع سخنرانی مقتدای مقتدر و عظیم‌الشأن امت اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در این روز باشکوه آمادگی خود را برای تحقق فرامین معظم له اعلام  داشته و تاکید می کنیم که بدون  تردید راه حل نهایی همان راهی است که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب ترسیم فرمودند یعنی: انتخاب دولت از سوی مسلمانان، مسیحیان و یهودیان فلسطین و اخراج اوباشی همانند نتانیاهو!
دفاع از ملت مظلوم فلسطین و قیام شجاعانه و مظلومانه آنان، وظیفه اسلامی و انسانی همه مسلمانان و عدالت طلبان و  آزدیخواهان جهان  است . در سال گذشته رژیم جعلی صهیونیستی و  حامی اصلی آن یعنی دولت آمریکا که جبهه مقاومت را عامل اصلی ناکامی‌های خود در منطقه می‌دیدند با روش همیشگی خود، ناجوانمردانه نماد مقاومت در منطقه یعنی سردار پرافتخار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند اما غافل از این بودند که  به برکت خون این شهید بزرگوار و دیگر شهیدان جبهه مقاومت نابودی این غده سرطانی، تسریع  شده و قطعاً همه ما بزودی شاهد زوال و نابودی رژیم منفور صهیونیستی خواهیم بود.
 
ما دانشگاهیان در آستانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس بار دیگر ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و با پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در دفاع از ملت مظلوم فلسطین و وفاداری به آرمان رهایی قدس شریف تأکید می‌کنیم که با وحدت جهان اسلام و گسترش تفکر مقاومت، قدس شریف آزاد و به صاحبان اصلی آن یعنی مردم مسلمان فلسطین برگردانده خواهد شد.
 
«ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم»
دانشگاه هنر اسلامی تبریز

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297102 - 35418134-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.