تاریخ : دوشنبه 20 تير 1401
کد 1984

وزیر علوم در آیین افتتاحیه پانزدهمین المپیاد ورزشی فرهنگی دانشجویان دختر و پسر کشور:

ورزش باید در سبد فرهنگی جامعه آموزش عالی پررنگ باشد

حضور دانشجویان دختر دانشگاه هنر اسلامی تبریز در افتتاحیه پانزدهمین المپیاد دانشجویان دختر دانشگاه های سراسر کشور
به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی وزارت علوم، محمدعلی زلفی گل عصر امروز یکشنبه، ۱۹ تیر ماه، در آیین افتتاحیه پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور که در دانشگاه تبریز با حضور روسای دانشگاههای کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه بدون دانشجو مانند کالبد بدون روح است و خدا را شاکریم که امروز اولین رویداد فرهنگی و ورزشی را در تبریز برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: به یمن پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در بدو این پیروزی، تعداد کل دانشجویان کشور ۱۷۰ هزار نفر بود که به لطف خداوند هم اکنون سه میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو داریم که اکثر کرسی‌های دانشگاهی را دختران ایران کسب می‌کنند و در بسیاری از رقابت‌های علمی دختران و زنان ما پرچمدار و علمدار هستند.

وی افزود: به لطف عزیزانی که جان خود را فدای کشور کرده و از میدان و نظام ما دفاع کردند، رقابت‌های علمی در رشته‌های مختلف برای زنان و مردان کاملاً عادلانه برگزار شده و شرایطی بوجود آمده است که دختران ما در هر رشته‌ای که علاقه دارند، می‌توانند تحصیل کنند و هر ورزشی را ادامه دهند که این نعمت بزرگی است و باید قدر آن را دانست.

زلفی گل خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهمی که باید انجام داد، گنجاندن ورزش در سبد خانوارها است و در برنامه‌های آموزش عالی کشور نیز ورزش جایگاه خاصی باید داشته باشد که با این نگاه، به فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی ارزش بیشتری قائل هستیم و باید برای اوقات فراغت دانشجویان برنامه داشته باشیم که یکی از این برنامه‌ها، ورزش است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اهمیت و نقش مهم ورزش در سلامت جسم و روح انسان گفت: ورزش باید در سبد فرهنگی جامعه آموزش عالی پررنگ باشد، چرا که عقل سالم در بدن سالم است و نظام آموزش عالی برای پویایی و سرزندگی نیازمند توجه دانشگاهیان به موضوع ورزش است.

وی یادآور شد: وزارت علوم برنامه‌ریزی کرده و از تمام ظرفیت وزارت و دانشگاه‌ها به استفاده می‌کند تا از این فرصت به خوبی بهره‌مند شود و زمانی را برای ورزش دانشجویان اختصاص دهد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در پایان تاکید کرد: برای اینکه فکر آسوده داشته و احساس  و عمل سالمی  هم داشته باشیم، باید بخشی از زمان خود را به ورزش اختصاص دهیم که امیدوارم با توجه ویژه دانشگاه‌ها شاهد برگزاری رقابت‌های ورزشی متنوعی در فصول مختلف باشیم.


 

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297102 - 35418134-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.