تاریخ : يکشنبه 9 مرداد 1401
کد 1989

پیام تسلیت دانشگاهیان ، فعالان عرصه فرهنگ و هنر اسلامی به مناسبت درگذشت حبیب‌الله صادقی

روابط عمومی دلنشگاه هنر اسلامی تبریز باصدور پیامی درگذشت استاد حبیب‌الله صادقی، نقاش و هنرمند برجسته عرصه هنرهای تجسمی کشور را تسلیت گفت.

دانشگاهیان  دانشگاه هنر اسلامی تبریز درگذشت حبیب الله صادقی هنرمند نقاش را تسلیت گفتند.

 

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
انالله‌وانا الیه راجعون

با اندوه فراوان استاد حبیب‌الله صادقی از پیشگامان هنر انقلاب و فرهنگ ایران اسلامی چهره در نقاب خاک برد. ایشان استادی بود که سنت نگارگری ایرانی را که عمدتاً ماهیتی بزمی داشت، به آرمان انقلاب پیوند زد و نگارگری سیاسی و اجتماعی را پدید آورد. شخصیت ذو ابعاد صادقی نه فقط به عنوان هنرمند نقاش که به عنوان منتقد، پژوهشگر، استاد دانشگاه و مدیر فرهنگی در میدان‌های مختلف، پرچم هنر متعهد را در اهتزاز نگه داشت. استاد صادقی در سال‌های پایانی عمر درگیر معناکاوی مقاومت در میراث تمدنی ایران بود که با شهادت سردار عزیز بار دیگر دست به قلم برد تا در اثری تاریخی ماجرای مقاومت از کاوه تا قاسم را به تصویر بکشد؛ دریغ که اجل فرصت ملاقات با نسخه نهایی این اثر را از همه ما سلب کرد.

در پایان، درگذشت این هنرمند مخلص و متعهد را به خانواده معزّز صادقی، هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی و تمامی شیفتگان و دلبستگان آن استاد ارجمند تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای آن فقید فرهیخته، رحمت و غفران واسعه و برای عموم سوگواران و تعزیت‌داران، صبر و اجر جزیل مسئلت داریم ".

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297102 - 35418134-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.